Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Paroprzepuszczalny

     
PAROPRZEPUSZCZALNY
     
 

Wyroby systemu BAUWER zapewniają wysoką paroprzepuszczalność ścian, co jest jednym z podstawowych czynników wpływających na komfort mieszkania. To co wyróżnia nasze tynki od pozostałych to ich doskonała odporność na wilgoć i paropszepuszczalność. Zjawisko to uważa się za bardzo korzystne, gdyż chroni pomieszczenie przed nadmiernym zawilgoceniem powietrza i jego konsekwencjami. Niska paroprzepuszczalność prowadzi do gromadzenia wilgoci oraz nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu, stwarzając sprzyjające warunki dla rozwoju pleśni. Paroprzepuszczalność jest szczególnie istostna przy ocieplaniu budynków zawilgoconych, poddawanych termomodernizacji oraz nowych, budowanych szybko z materiałów o stosunkowo wysokim pozimie wilgoci technologicznej np. z betonu komórkowego. Szczególnie narażone na wilgoć są mury wykonane z siporeksu oraz gazobetonu. Ocieplając ściane styropianem wilgotność zwiększa się do 12 %, równocześnie obniżając jego izolacyjność cieplną do 48%. Jest to wyjątkowo ważne przy murach szczególnie narażonych na dużą wilgotność.

Stosując nasze tynki zarówno możemy ocieplić naszą ścianę jak i również zapewnić idelane parametry paroprzepuszczlane. Oprócz tego w przypadku zastosowania materiałów nieprzepuszczających parę wodną, woda kumuluje się w elementach konstrukcji budowlanych obniżając ich parametry izolacyjne oraz wytrzymałościowe. W niekorzystnych warunkach może to doprowadzić do nieodwracalnych szkód. Swobodny przepływ powietrza miedzy warstwami docieplenia jest bardzo ważny w budynkach i pomieszczeniach, w których zauważa się tendencję do panowania wysokiej wilgotności.

Nasze tynki charakteryzują się bardzo dużą paroprzepuszczalnością dzięki czemu otrzymujemy warstwę ociepleniową, która pozwala na swobodne odprowadzanie cząsteczek pary wodnej z pomieszczeń.

 

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.