Kontakt:
+48 17 200 07 05
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Zastosowania

       
    OCIEPLENIE WEWNĘTRZNE ŚCIAN
   
   

Ocieplenie ścian od wewnątrz to czasami jedyne rozwiązanie, aby poprawić izolacyjność cieplną ścian. Za pomocą tynków ciepłochronnych BAUWER wykonasz bepieczne ocieplenie ścian od wewnątrz.

CZYTAJ DALEJ ...


    OCIEPLENIE ZEWNĘTRZNE ŚCIAN
   

Nasz system pozwala na wykonanie zewnętrznego ocieplenia ścian. Takie ocieplenie jest ekologiczne, paroprzepuszczalne, niepalne oraz posiada wiele innych zalet.

CZYTAJ DALEJ ...


    TYNKOWANIE
   

Jeżeli chcesz otynkować pomieszczenie polecamy wykorzystać do tego celu tynk BAUWER Standard, który dodatkowo ociepli oraz wygłuszy pomieszczenie. Pokrycie ścian "ciepłym tynkiem" podniesie komfort mieszkania poprzez stworzenie efektu ciepłych ścian oraz zredukowanie echa.

CZYTAJ DALEJ ...


    IZOLACJA AKUSTYCZNA
   

Murowana ściana oddzielająca sąsiadujące segmenty budynku nie zawsze zapewnia mieszkańcom komfort akustyczny. Aby poprawić jej izolacyjność akustyczną, wystarczy zastosowanie naszej zaprawy BAUWER i trochę pracy. Warstwa tynku BAUWER redukuje hałas, zjawisko echa oraz zwiększa dźwiękochłonność ścian. Jest to szczególnie ważne w pokojach gdzie wymagany jest większy komfort akustyczny (sypialnie, salony, kina domowe etc.)

CZYTAJ DALEJ ...


    OCIEPLENIE PODŁÓG
   

Ocieplenie podłogi wykonuje się dla zmniejszenia strat ciepła oraz dla zwiększenia komfortu mieszkania poprzez uzyskanie efektu ciepłej podłogi.

CZYTAJ DALEJ ...


    IZOLACJA AKUSTYCZNA PODŁÓG
   

Strop czy podłogę jest bardzo ciężko wyciszyć bez zastosowania lub zrobienia remontu podkładu podłogowego. Zastosowanie naszego materiału jakim jest wylewka termoizolacyjna Bauwer zapewni nam uniknięcie problemów z izolacją akustyczną podłóg czy stropów.

CZYTAJ DALEJ ...


    WYLEWKA POD PŁYTKI
   

Zimna podłoga sprawia duży dyskomfort przebywania w pomieszczeniu. Żeby tego uniknąć zalecamy wykonanie wylewki z zaprawy BAUWER Podłoga, która będzie służyć jako warstwa izolacyjna. Skutkować to będzie zwiększeniem temperatury płytek na podłodze.

CZYTAJ DALEJ ...


    WYLEWKA POD OGRZEWANIE PODŁOGOWE
   

Przy wyborze materiałów do wykonania ogrzewania podłogowego należy zwrócić szczególną uwagę na warstwe izolacyjną. Wylewka podłogowa BAUWER, która cechuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie oraz jest wykonana wyłącznie z minerałów naturalnego pochodzenia, które nie wydzielają żadnych substancji podczas nagrzewania.

CZYTAJ DALEJ ...


    DOCIEPLANIE KLATEK SCHODOWYCH
   

Żeby spełnić wymogi dot. izolacyjności cieplnej ścian pomiędzy klatką schodową a mieszkaniem zalecamy użyć tynk termoizolacyjny BAUWER.

CZYTAJ DALEJ ...


    DOCIEPLENIE ŁAZIENEK
   

W domu są pokoje, gdzie temperatura użytkowa jest większa niż w pozostałych (np. łazienka, kuchnia). Większa różnica temperatur pomiędzy takim pomieszczeniem a środowiskiem zewnętrznym w sezonie grzewczym prowadzi do tego, że przez ściany w takich pokojach ucieka więcej ciepła niż w pozostałych.

CZYTAJ DALEJ ...


    TYNKOWANIE ŚCIAN PO ZALANIU
   

Zastosowanie w takich wypadkach tynku BAUWER Standard prowadzi do bezproblemowego odparowania wody ze ściany, gdyż cechuje się on bardzo wysokimi parametrami paroprzepuszczalności. Zawarta w ścianie woda bez problemu będzie przemieszczać się przez porowatą strukturę tynku na zewnątrz.

CZYTAJ DALEJ ...


    RENOWACJA ZABYTKÓW
   

Wykorzystując tynk BAUWER Light jako tynk podkładowy i tynk BAUWER Premium jako tynk renowacyjny możemy zapewnić usuwanie wilgoci z murów starych budynków.

CZYTAJ DALEJ ...


    OCIEPLANIE ZAWILGOCONYCH ŚCIAN
   

W przypadku gdy mamy do czynienia z murem narażonym na dziaіanie wilgoci (np. przez podciąganie kapilarne) system BAUWER jest jednym z niewielu rozwiązań pozwalających na ocieplenie takiego muru bez narażania go na zniszczenie poprzez nadmierną zawartość wilgoci.

CZYTAJ DALEJ ...


    ZASYPKA TERMOIZOLACYJNA
   

System BAUWER posiada także wermikulit w sypkiej postaci do wykonywania zasypek termoizolacyjnych o współczynniku przewodzenia ciepła 0,04 W/m*K.

CZYTAJ DALEJ ...


    OCIEPLANIE SZPALET
   

Szpalety okienne i drzwiowe są najbardziej problematycznymi miejscami przy ocieplaniu budynku. Związane jest to z tym, że tradycyjne materiały ocieplające w postaci płyt wymagają zastosowania klejów, które przewodzą ciepło, a przy ocieplaniu szpalet ich grubość jest często porównywalna do grubości materiału izolacyjnego i łączny opór cieplny ściany jest bardzo niski.

CZYTAJ DALEJ ...

 

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.