Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Wylewka pod ogrzewanie podlogowe

 

WYLEWKA POD OGRZEWANIE PODŁOGOWE

 

Ogrzewanie podłogowe jest jednym z najefektywniejszych rozwiązań na ogrzewanie pomieszczeń. Jedną z największych wad ogrzewania podłogowego jest duża bezwładność cieplna takiego systemu. Jest to spowodowane tym, że elementy grzewcze są zalewane cementowym podkładem podłogowym o grubości od 6 do 8 cm. Żeby nagrzać taką warstwę potrzebujemy 25 razy więcej energii cieplnej niż do nagrzania powietrza w pokoju gdzie taki system jest zainstalowany. Potrzebujemy kilku godzin na nagrzewanie wylewki i dopiero później jest nagrzewane powietrze w pomieszczeniu. W skrajnych przypadkach w wyniku złego dobrania elementów grzewczych oraz izolacji, straty ciepła przez jastrych mogą być na tyle duże, że temperatura podłogi nigdy nie wzrośnie na tyle, żeby efektywnie nagrzać powietrze w pomieszczeniu. W takim przypadku praktycznie niema możliwości naprawy takiego systemu, gdyż jego demontaż wiąże się ze skuciem grubej warstwy mocnego betonu.

Przy wyborze materiałów do wykonania ogrzewania podłogowego należy zwrócić szczególną uwagę na warstwe izolacyjną. Niestety obecnie na polskim rynku przeważają najtańsze materiały do izolacji termicznej ogrzewania podłogowego. Niska cena zazwyczaj wiąże się z niską jakością materiałów. Najbardziej rozpowszechnione materiały są produkowane na bazie substancji ?niekorzystnie wpływających na zdrowie ludzi?. Należy mieć świadomość, że materiały te są nagrzewane do temperatury ok 50 st. C, a pod czas nagrzewania wydzielają substancje które mogą spowodować utratę zdrowia. W przypadku dużych powierzchni natężenie takich substancji w powietrzu może być bardzo wysokie.

Wszystkich tych wad można uniknąć, wykonując izolację termiczną za pomocą wylewki podłogowej BAUWER, która cechuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie oraz jest wykonana wyłącznie z minerałów naturalnego pochodzenia, które nie wydzielają żadnych substancji podczas nagrzewania.

Wysoka wytrzymałość na ściskanie pozwala zrezygnować z warstwy jastrychu, wymaga jedynie wykonania cienkiej warstwy ściernej w postaci płytek lub wylewki o grubości tylko X cm. Skróci to czas nagrzewania podłogi kilkukrotnie. Znacząco zmniejszy także ilość energii cieplnej potrzebnej do nagrzewania.

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Grunt rodzimy

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Piasek lub żwir

4. Płyta betonowa

5. Hydroizolacja

6. Obrzutka

7. Wylewka podłogowa BAUWER

8. System ogrzewania podłogowego

9. Klej do płytek

10. Płytki

 
OPIS WARSTW
 
1. Grunt rodzimy
   
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć strop wodą.
 
3. Piasek lub żwir
   
4. Płyta betonowa
   
5. Hydroizolacja
  W celu odizolowania wnętrza budynku od wody znajdującej się w gruncie należy wykonać warstwę hydroizolacji.
 
6. Obrzutka cementowa
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu w stosunku 1:1 lub jako gotowa zaprawa z worka. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności wylewki do stropu. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
7. Wylewka podłogowa BAUWER
 

Wylewka termoizolacyjna służy jako izolacja termiczna oraz akustyczna stropów i podłóg. Może być nakładana ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry Wylewki BAUWER

 
8. System ogrzewania podłogowego
 
9. Klej do płytek
 
10. Płytki
  W związku z tym, że nasze wylewki mają porowatą powierzchnie, nie są one odporne na ścieranie. Dla tego warstwa izolacyjna wykonana z naszej zaprawy musi być dodatkowo pokryta warstwą odporną na ścieranie np. płytki.
 

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.