Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Wylewka pod płytki

 

WYLEWKA POD PŁYTKI

 

Płytki są najlepszym materiałem podłogowym w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. Swoją popularnością zawdzięczają licznym zaletom, m.in. trwałością, estetyką, łatwością w utrzymaniu etc. Jedną z wad płytek jest to, że mają wysoką gęstość i przewodność cieplną, przez co szybko przekazują temperaturę podłoża do którego są zamocowane. Często takim podłożem jest betonowa wylewka, która ze względu na swoją pojemność cieplną jest zawsze o kilka stopni zimniejsza od powietrza w pomieszczeniu. Zimna podłoga sprawia duży dyskomfort przebywania w pomieszczeniu. Żeby tego uniknąć zalecamy wykonanie wylewki z zaprawy BAUWER Podłoga, która będzie służyć jako warstwa izolacyjna. Skutkować to będzie zwiększeniem temperatury płytek na podłodze.

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Grunt rodzimy

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Piasek lub żwir

4. Płyta betonowa

5. Hydroizolacja

6. Obrzutka

7. Wylewka podłogowa BAUWER

9. Klej do płytek

10. Płytki

 
OPIS WARSTW
 
1. Grunt rodzimy
   
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć strop wodą.
 
3. Piasek lub żwir
   
4. Płyta betonowa
   
5. Hydroizolacja
  W celu odizolowania wnętrza budynku od wody znajdującej się w gruncie należy wykonać warstwę hydroizolacji.
 
6. Obrzutka cementowa
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu w stosunku 1:1 lub jako gotowa zaprawa z worka. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności wylewki do stropu. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
7. Wylewka podłogowa BAUWER
 

Wylewka termoizolacyjna służy jako izolacja termiczna oraz akustyczna stropów i podłóg. Może być nakładana ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry Wylewki BAUWER

 
9. Klej do płytek
 
10. Płytki
  W związku z tym, że nasze wylewki mają porowatą powierzchnie, nie są one odporne na ścieranie. Dla tego warstwa izolacyjna wykonana z naszej zaprawy musi być dodatkowo pokryta warstwą odporną na ścieranie np. płytki.
 

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.