Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Ocieplenie podłóg

 

OCIEPLANIE PODŁÓG

 

Ocieplenie podłogi wykonuje się dla zmniejszenia strat ciepła oraz dla zwiększenia komfortu mieszkania poprzez uzyskanie efektu ciepłej podłogi.

Obecne na rynku systemy do ocieplenia podłóg są zwykle wykonane z materiałów pochodzenia ?chemicznego?, które wydzielają niekorzystne dla zdrowia człowieka substancje. Ze względu na niską wytrzymałość na ściskanie, materiały te muszą być pokryte dodatkową warstwą wylewki cementowej o grubości min. 4 cm, która ma dużą pojemność cieplną, i ma zawsze temperaturę niższą od temperatury powietrza w pomieszczeniu.

Wylewka BAUWER jest wykonana z materiałów naturalnego pochodzenia oraz posiada wysokie parametry na ściskanie, co pozwala wykonać cienką warstwę ścierną w postaci płytek lub wylewki o grubości tylko X cm.

Wykorzystując wylewkę podłogową BAUWER uzyskasz ciepłą podłogę, która nie zmieni swoich właściwości z biegiem czasu oraz nie będzie wydzielać żadnych substancji chemicznych.

Dla uzyskania efektu „ciepłej podłogi” zalecamy również wykonanie wylewki BAUWER również na podłogach między parterami budynku, gdzie ocieplenie podłogi nie jest wymagane. Pozwoli to zwiększyć komfort w pomieszczeniu.

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Płyta stropowa

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa

4. Wylewka podłogowavBAUWER

5. Warstwa ścieralna

 

 

 

 
OPIS WARSTW
 
1. Płyta stropowa
  Wylewki termoizolacyjne BAUWER ponosząparametry wszelkiego rodzaju stropów. W przypadku stropu betonowego, uzyskuje się lepszą izolację od dźwięków uderzeniowych a w przypadku stropów z drewna lub innych lekkich stropów uzyskuje się wylewkę podłogową, która ma niewielką wagę.
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć strop wodą.
 
3. Obrzutka cementowa
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu w stosunku 1:1 lub jako gotowa zaprawa z worka. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności wylewki do stropu. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
4. Wylewka podłogowa BAUWER
 

Wylewka termoizolacyjna służy jako izolacja termiczna oraz akustyczna stropów i podłóg. Może być nakładana ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry Wylewki BAUWER

 
5. Warstwa ścieralna
  W związku z tym, że nasze wylewki mają porowatą powierzchnie, nie są one odporne na ścieranie. Dla tego warstwa izolacyjna wykonana z naszej zaprawy musi być dodatkowo pokryta warstwą odporną na ścieranie (np. wylewka cementowa, płytki etc.).
 

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.