Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Izolacja akustyczna ścian

 

IZOLACJA AKUSTYCZNA ŚCIAN

 

Murowana ściana oddzielająca sąsiadujące segmenty budynku nie zawsze zapewnia mieszkańcom komfort akustyczny. Aby poprawić jej izolacyjność akustyczną, wystarczy zastosowanie naszej zaprawy BAUWER i trochę pracy. Warstwa tynku BAUWER redukuje hałas, zjawisko echa oraz zwiększa dźwiękochłonność ścian. Jest to szczególnie ważne w pokojach gdzie wymagany jest większy komfort akustyczny (sypialnie, salony, kina domowe etc.)

Sciany działowe powinny skutecznie tłumić dźwieki. Izolacja akustyczna to jedno z ich podstawowych zadań, od ścian działowych zależy bowiem w dużej mierze komfort akustyczny w domu. Ściany działowe warto budować z betonu komórkowego lub pustaków ceramicznych jednak nie zapewnią nam idealnej izolacji akustycznej dlatego też warto zastosować nasze tynki, które zapewnią nam komfort w naszym mieszkaniu. Aby wszyscy domownicy mogli sie czuć komfortowo we własnym domu, juz na etapie projektu warto przeanalizować sąsiedztwo pomieszczeń oraz to z jakich materiałów będą zbudowane ściany działowe, by zapewnić izolację akustyczną warto zastosować tynki BAUWER. Ważne jest też to, że nasze tynki może nałożyć każdy, kto nawet nie posiada doswiadczenia budowlanego. Ściany działowe przenoszą przede wszystkim dźwięki powietrzne, czyli te, których źródłem jest na przykład rozmowa, muzyka, czy też płacz dziecka. W mniejszym stopniu są to dżwięki uderzeniowe. Jeżeli jednak w bezpośrednim sąsiedztwie ściany stoją urządzenia AGD- pralka lub zmywarka, może ona również przenosić drgania związane z praca sprzętów, co wpływa na izolacyjność akustyczną. Dzięki zastosowaniu naszych tynków BAUWER możemy zapewnić sobie gwarancję ciszy i spokoju w naszym domu

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Ściana

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa

4. Tynk termoizolacyjny BAUWER

5. Siatka zbrojąca

6. Szpachla BAUWER

7. Gładź

8. Warstwa wykończeniowa

 
OPIS WARSTW
 
1. Ściana
  Tynki BAUWER mogą być nakładane na wszytkie rodzaje ścian w tym też drewniane.
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania przez ścianę wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć ścianę wodą.
 
3. Obrzutka cementowa
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu w stosunku 1:1 lub jako gotowa zaprawa z worka. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności tynku do ściany. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
4. Tynk termoizolacyjny BAUWER
 

Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) służy jako warstwa ocieplająca. W zależności od celów do jakich musi być wykorzystana może to być tynk BAUWER Light (o lepszych parametrach izolacyjnych) lub BAUWER Standard (o lepszych parametrach wytrzymałościowych). Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Light

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Standard

 
5. Siatka zbrojąca
  Zalecamy wykorzystanie siatki zbrojącej (podtynkowej) dla zwiększenia wytrzymałości tynku na uszkodzenia mechaniczne. Stosować siatkę odporną na działanie alkaliów i wymiarze oczek 6x6 mm lub 8x8 mm
 
6. Szpachla BAUWER
 

Zaprawa szpachlowa BAUWER służy do zwiększenia parametrów wytrzymałościowych tynku. Służy także jako zaprawa do zatapiania siatki podtynkowej. Tynki BAUWER cechują się dużą porowatością i nie są odporne na ścieranie, dla tego muszą być pokryte twardym materiałem odpornym na ścieranie. Zalecamy do wykorzystania w tym celu zaprawy BAUWER Szpachla. Cechuje się ona wysokimi parametrami mechanicznymi (klasa CS IV), jest materiałem paroprzepuszczalnym oraz termoizolacyjnym.

Szczegółowe parametry zaprawy BAUWER Szpachla

 
7. Gładź
  W przypadku gdy są stawiane duże wymagania dot. gładkości ściany można pokryć nasz tynk gładzią. Przy wykorzystaniu gładzi gipsowej należy wykorzystać grunt głebokopenetrujący w celu uniknięcia reakcji chemicznej pomiędzy gipsem a cementem. Wykorzystanie gładzi nie jest obowiązkowe.
 
8. Warstwa dekoracyjna
  Nasz system może być wykończony wszelkiego rodzaju farbami, tapetami i t.d. Stosowanie tej warstwy nie jest obowiązkowe.
       

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.