Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Tynkowanie

 

TYNKOWANIE ŚCIAN

 

Jeżeli chcesz otynkować pomieszczenie polecamy wykorzystać do tego celu tynk BAUWER Standard, który dodatkowo ociepli oraz wygłuszy pomieszczenie. Pokrycie ścian "ciepłym tynkiem" podniesie komfort mieszkania poprzez stworzenie efektu ciepłych ścian oraz zredukowanie echa.

Ściany w budynku mają bardzo wysoką pojemność cieplną przez co pochłaniają dużo energii cieplnej. Należy pamiętać, że do nagrzania murów zużywa się dużo więcej energii cieplnej niż do nagrzania powietrza w pomieszczeniu. Stosując "ciepły tynk" zmniejszamy takie zjawisko, efektem czego będzie szybkie nagrzewanie pomieszczenia, bo przede wszystkim nagrzewane jest powietrze w pomieszczeniu, a ściana nagrzewa się później.

Nasze tynki posiadają wysoką plastyczność, co pozwala łatwo nakładać warstwy o dużej grubości. Jeżeli ściany mamy wykonane z bloczków ceramicznych, to wykonanie bruzd pod przewody lub rury nie jest wskazane, gdyż prowadzi do uszkodzenia całego bloczku oraz zmniejsza jego właściwości izolacyjne. W takim przypadku wskazane jest „schowanie” przewodów oraz rur w tynku. Dodatkowo ciepłochronny tynk służy jako izolacja termiczna rur.

Możliwość nałożenia grubych warstw tynku jest szczególnie ważną zaletą, kiedy musimy wyrównać krzywe ściany. Maksymalna grubość tynków cementowo-wapiennych lub gipsowych to ok 3 cm, ale przy grubościach ponad 2 cm pojawiają się problemy z przyczepnością oraz pękaniem takiego tynku. W związku z tym, że wypełniaczem tynku BAUWER Standard jest lekki materiał – wermikulit, to nie występują z nim problemy z obciążeniem ściany oraz nie kurczy się on pod czas schnięcia.

Kolejną zaletą wykorzystania tynku BAUWER Standard jest możliwość wykonania dodatkowej izolacji szpalet okiennych i drzwiowych. Należy pamiętać, że przez 1 m.kw. szpalet ucieka 5 razy więcej ciepła niż przez 1 m.kw. Ściany bez okien. Często szpalety przemarzają w zimie, co prowadzi do zawilgocenia ściany oraz pojawienia się pleśni na ścianach wokół okien. Wykorzystanie tynku BAUWER Standard lub BAUWER Light do szpalet pozwoli wykonać wewnętrzną oraz zewnętrzną izolację termiczną szpalet.

Wysokie parametry akustyczne tynków BAUWER pozwalają na uzyskanie dodatkowego wygłuszenia pomieszczenia oraz są barierą przed rozpowszechnianiem się fal dźwiękowych po konstrukcji budynku, co pozwala na zmniejszenie hałasu w budynku.

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Ściana

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa Bauwer

4. Tynk termoizolacyjny BAUWER

5. Siatka zbrojąca

6. Szpachla BAUWER

7. Gładź

8. Warstwa wykończeniowa

 
OPIS WARSTW
 
1. Ściana
  Tynki BAUWER mogą być nakładane na wszytkie rodzaje ścian w tym też drewniane.
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania przez ścianę wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć ścianę wodą.
 
3. Obrzutka cementowa Bauwer
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności tynku do ściany. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
4. Tynk termoizolacyjny BAUWER
 

Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) służy jako warstwa ocieplająca. W zależności od celów do jakich musi być wykorzystana może to być tynk BAUWER Light (o lepszych parametrach izolacyjnych) lub BAUWER Standard (o lepszych parametrach wytrzymałościowych). Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Light

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Standard

 
5. Siatka zbrojąca
  Zalecamy wykorzystanie siatki zbrojącej (podtynkowej) dla zwiększenia wytrzymałości tynku na uszkodzenia mechaniczne. Stosować siatkę odporną na działanie alkaliów i wymiarze oczek 6x6 mm lub 8x8 mm
 
6. Szpachla BAUWER
 

Zaprawa szpachlowa BAUWER służy do zwiększenia parametrów wytrzymałościowych tynku. Służy także jako zaprawa do zatapiania siatki podtynkowej. Tynki BAUWER cechują się dużą porowatością i nie są odporne na ścieranie, dla tego muszą być pokryte twardym materiałem odpornym na ścieranie. Zalecamy do wykorzystania w tym celu zaprawy BAUWER Szpachla. Cechuje się ona wysokimi parametrami mechanicznymi (klasa CS IV), jest materiałem paroprzepuszczalnym oraz termoizolacyjnym.

Szczegółowe parametry zaprawy BAUWER Szpachla

 
7. Gładź
  W przypadku gdy są stawiane duże wymagania dot. gładkości ściany można pokryć nasz tynk gładzią. Przy wykorzystaniu gładzi gipsowej należy wykorzystać grunt głebokopenetrujący w celu uniknięcia reakcji chemicznej pomiędzy gipsem a cementem. Wykorzystanie gładzi nie jest obowiązkowe.
 
8. Warstwa dekoracyjna
  Nasz system może być wykończony wszelkiego rodzaju farbami, tapetami, płytkami i t.d. Stosowanie tej warstwy nie jest obowiązkowe.
       

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.