Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Zewnętrzne ocieplenie ścian

 

OCIEPLENIE ŚCIAN OD ZEWNĄTRZ

Ocieplenie ścian od wewnątrz to czasami jedyne rozwiązanie, aby poprawić izolacyjność cieplną ścian. Ocieplenie od środka jest jednak bardziej ryzykowane od tradycyjnej izolacji zewnętrznej. Jest bowiem wiele czynników, które muszą zostać spełnione aby było to wykonane poprawnie, a dzięki naszej zaprawie termoizolacyjnej jest to możliwe. Często zdarza się sytuacja, że nie możemy wykonać izolacji zewnętrznej budynku czy mieszkania lub istniejąca izolacja zewnętrzna nie jest wystarczająca. W takim przypadku możemy ocieplić ściany od wewnątrz.

Zaprawy BAUWER posiadają wysoką paroprzepuszczalność, co pozwala wykorzystywać je do izolacji ścian od wewnątrz.

W przypadku ocieplania ścian od wewnątrz ściany należy przede wszystkim chronić przed wilgocią. Przenikanie pary wodnej pochodzącej z wnętrza budynku do środka przegrody przeciwdziała zastosowanie właśnie tynków Bauwer. Ocieplając ściany od środka zaburzamy układ warstw, więc trzeba ograniczyć dostawanie się pary wodnej do środka przegrody. Nasz tynk „oddycha” co zapobiega kumulowaniu się w ścianach wilgoci, a zarazem zapewnia ocieplenie naszego domu. Dlatego tak duży wpływ ma odpowiednio dobrany materiał. Aby nie popełnić błędu należy wykonać obliczenia sprawdzające, czy wewnątrz ocieplanej przegrody nie wystąpi gromadzenie pary. Każdy przypadek izolacji od wewnątrz wymaga indywidualnego podejścia i specjalistycznych obliczeń. Stosując w celu ocieplenia ścian od wewnątrz zapraw termoizolacyjnych Bauwer zapewniamy sobie solidne wykonanie oraz zabezpieczenie przed gromadzeniem wilgoci wewnątrz ścian.

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Ściana

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa BAUWER

4. Tynk termoizolacyjny BAUWER

5. Siatka zbrojąca

6. Szpachla BAUWER

7. Tynk dekoracyjny

8. Farba

 
OPIS WARSTW
 
1. Ściana
  Tynki BAUWER mogą być nakładane na wszytkie rodzaje ścian w tym też drewniane.
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania przez ścianę wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć ścianę wodą.
 
3. Obrzutka cementowa BAUWER
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności tynku do ściany. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
4. Tynk termoizolacyjny BAUWER
 

Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) służy jako warstwa ocieplająca. W zależności od celów do jakich musi być wykorzystana może to być tynk BAUWER Light (o lepszych parametrach izolacyjnych) lub BAUWER Standard (o lepszych parametrach wytrzymałościowych). Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Light

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Standard

 
5. Siatka zbrojąca
  Zalecamy wykorzystanie siatki zbrojącej (podtynkowej) dla zwiększenia wytrzymałości tynku na uszkodzenia mechaniczne. Stosować siatkę odporną na działanie alkaliów i wymiarze oczek 6x6 mm lub 8x8 mm.
 
6. Szpachla BAUWER
 

Zaprawa szpachlowa BAUWER służy do zwiększenia parametrów wytrzymałościowych tynku. Służy także jako zaprawa do zatapiania siatki podtynkowej. Tynki BAUWER cechują się dużą porowatością i nie są odporne na ścieranie, dla tego muszą być pokryte twardym materiałem odpornym na ścieranie. Zalecamy do wykorzystania w tym celu zaprawy BAUWER Szpachla. Cechuje się ona wysokimi parametrami mechanicznymi (klasa CS IV), jest materiałem paroprzepuszczalnym oraz termoizolacyjnym.

Szczegółowe parametry zaprawy BAUWER Szpachla

 
7. Tynk dekoracyjny
  W celu polepszenia wyglądu elewacji, ścianę można pokryć tynkiem dekoracyjnym. Należy pamiętać, że wykorzystanie tynków nieprzepuszczających parę wodną uniemożliwi odparowanie wody ze ściany. Należy wykorzystywać tynki mineralne. Wykorzystanie tynku dekoracyjnego nie jest obowiązkowe.
 
8. Farba
  Nasz system może być wykończony wszelkiego rodzaju farbami. Stosowanie tej warstwy nie jest obowiązkowe.
       

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.