Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Ocieplanie szpalet

 

OCIEPLANIE SZPALET

 

Szpalety okienne i drzwiowe są najbardziej problematycznymi miejscami przy ocieplaniu budynku. Związane jest to z tym, że tradycyjne materiały ocieplające w postaci płyt wymagają zastosowania klejów, które przewodzą ciepło, a przy ocieplaniu szpalet ich grubość jest często porównywalna do grubości materiału izolacyjnego i łączny opór cieplny ściany jest bardzo niski.

Kolejnym słabym miejscem przy ociepleniu szpalet jest łączenie płyt materiału izolacyjnego oraz jego dopasowanie do ramy okna. Ciężko jest wykonać ocieplenie materiałami płytowymi tak aby uniknąć mostków termicznych.

Wszystkie te błędy prowadzą do znacznego zwiększenie strat ciepła w sezonie grzewczym. Skutek jest taki, że przez 1 m.kw. powierzchni źle ocieplonych szpalet ucieka 10 razy więcej ciepła niż przez 1 m.kw. dobrze wykonanego ocieplenia elewacji.

Oprócz zwiększenia strat energii cieplnej złe ocieplenie szpalet obniża temperaturę ścian a także może spowodować powstanie pleśni na ścianie wokół okna.

 

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Ściana

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa BAUWER

4. Tynk termoizolacyjny BAUWER

5. Siatka zbrojąca

6. Szpachla BAUWER

7. Warstwa dekoracyjna

 

       
       
   

1. Ściana

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa BAUWER

4. Tynk termoizolacyjny BAUWER

5. Siatka zbrojąca

6. Szpachla BAUWER

7. Tynk dekoracyjny

8. Farba

 
OPIS WARSTW
 
1. Ściana
  Tynki BAUWER mogą być nakładane na wszytkie rodzaje ścian w tym też drewniane.
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania przez ścianę wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć ścianę wodą.
 
3. Obrzutka cementowa Bauwer
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności tynku do ściany. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
4. Tynk termoizolacyjny BAUWER
 

Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) służy jako warstwa ocieplająca. W zależności od celów do jakich musi być wykorzystana może to być tynk BAUWER Light (o lepszych parametrach izolacyjnych) lub BAUWER Standard (o lepszych parametrach wytrzymałościowych). Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Light

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Standard

 
5. Siatka zbrojąca
  Zalecamy wykorzystanie siatki zbrojącej (podtynkowej) dla zwiększenia wytrzymałości tynku na uszkodzenia mechaniczne. Stosować siatkę odporną na działanie alkaliów i wymiarze oczek 6x6 mm lub 8x8 mm.
 
6. Szpachla BAUWER
 

Zaprawa szpachlowa BAUWER służy do zwiększenia parametrów wytrzymałościowych tynku. Służy także jako zaprawa do zatapiania siatki podtynkowej. Tynki BAUWER cechują się dużą porowatością i nie są odporne na ścieranie, dla tego muszą być pokryte twardym materiałem odpornym na ścieranie. Zalecamy do wykorzystania w tym celu zaprawy BAUWER Szpachla. Cechuje się ona wysokimi parametrami mechanicznymi (klasa CS IV), jest materiałem paroprzepuszczalnym oraz termoizolacyjnym.

Szczegółowe parametry zaprawy BAUWER Szpachla

 
7. Warstwa dekoracyjna
  W celu polepszenia wyglądu, ścianę można pokryć tynkiem dekoracyjnym. Należy pamiętać, że wykorzystanie tynków nieprzepuszczających parę wodną uniemożliwi odparowanie wody ze ściany. Należy wykorzystywać tynki mineralne. Wykorzystanie tynku dekoracyjnego nie jest obowiązkowe.
 
8. Farba
  Nasz system może być wykończony wszelkiego rodzaju farbami. Stosowanie tej warstwy nie jest obowiązkowe.
       

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.