Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Renowacja zabytków

RENOWACJA ZABYTKÓW

Stabe budynki są narażone na działanie wilgoci oraz zawartych w murze soli. Wilgoć poprzez podciąganie kapilarne przedostaje się z fundamentów do muru i wychodzi wraz z solą do wnętrza budynku oraz na zewnątrz, powodując powstanie wykwitów solnych. Zwykły tynk cementowo wapienny ma zwartą strukturę oraz ma słabe parametry paropszepuszczania i w takim przypadku nie może być stosowany jako zewnętrzna powłoka. Należy użyć materiału, który posiada porowatą strukturę w celu magazynowania soli i wilgoci oraz właściwości paroprzepuszczalne, żepy nie spowalniać procesu odparowywania wody ze ściany. Takimi parametrami cechują się tynki renowacyjne oraz tynki BAUWER. System tynków do renoawcji murów składa się co najmniej z dwóch warstw:

- tynku podkładowego, który cechuje się porowatą strukturą i wysokimi parametrami dyfuzyjnymi

- tynku renowacyjnego, który zapezpiecza przez przedostawaniem się wilgoci ze środowiska zewnętrznego i jednocześnie zapewnia odparowanie wilgoci z tynku podkładowego. Także taki tynk ma odpowiadać innym wymaganiom stawianym tynkkom renowacyjnym (typ R) przez normę EN 998-1. Oraz mieć odporność na zamrażanie/rozmrażanie.

Nasze tynki odpowiadają wszystkim wymaganiom stawianym tynkom renowacyjnym. Należy wykorzystać tynk BAUWER Light lub BAUWER Standard jako tynk podkładowy oraz BAUWER Premium jako tynk renowacyjny. Zapewni to poprawny transport oraz odprowadzenie wilgoci z murów, a także wyciąganie soli z muru.


UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.