Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Tynkowanie ścian po zalaniu

 

TYNKOWANIE ŚCIAN PO ZALANIU

 

Ściany po zalaniu należy osuszyć, bo podwyższona wilgotność może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Także w wilgotnych murach szybko rozwija się pleśń i grzyby. Często nie jesteśmy w stanie ocenić jaka jest rzeczywista wilgotność ścian po osuszeniu. Nagrzewanie ścian powietrzem o podwyższonej temperaturze prowadzi do szybszego odparowywania wody z górnej warstwy ścian, ale ciężko jest ocenić jaka jest wilgotność ściany w środku. Często zdarza się, że na ściany które nie są dobrze wysuszone nakłada się tynk cementowo-wapienny lub gipsowy, które nie są paroprzepuszczalne. W takim przypadku woda zawarta w ścianie nie może odparować i może doprowadzić do korozji biologicznej ściany zmniejszając jej nośność oraz parametry wytrzymałościowe. Także zawarta w ścianie woda sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Doprowadza to również do odparzania tynków ścian.

Zastosowanie w takich wypadkach tynku BAUWER Standard prowadzi do bezproblemowego odparowania wody ze ściany, gdyż cechuje się on bardzo wysokimi parametrami paroprzepuszczalności. Zawarta w ścianie woda bez problemu będzie przemieszczać się przez porowatą strukturę tynku na zewnątrz. Należy pamiętać, że w takich przypadkach ścianę należy pomalować farbą paroprzepuszczalną, która nie będzie barierą dla pary wodnej.

       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Ściana

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa BAUWER

4. Tynk termoizolacyjny BAUWER

5. Siatka zbrojąca

6. Szpachla BAUWER

7. Gładź

8. Warstwa wykończeniowa

 
OPIS WARSTW
 
1. Ściana
  Tynki BAUWER mogą być nakładane na wszytkie rodzaje ścian w tym też drewniane.
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania przez ścianę wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć ścianę wodą.
 
3. Obrzutka cementowa BAUWER
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności tynku do ściany. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
4. Tynk termoizolacyjny BAUWER
 

Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) służy jako warstwa ocieplająca. W zależności od celów do jakich musi być wykorzystana może to być tynk BAUWER Light (o lepszych parametrach izolacyjnych) lub BAUWER Standard (o lepszych parametrach wytrzymałościowych). Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Light

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Standard

 
5. Siatka zbrojąca
  Zalecamy wykorzystanie siatki zbrojącej (podtynkowej) dla zwiększenia wytrzymałości tynku na uszkodzenia mechaniczne. Stosować siatkę odporną na działanie alkaliów i wymiarze oczek 6x6 mm lub 8x8 mm.
 
6. Szpachla BAUWER
 

Zaprawa szpachlowa BAUWER służy do zwiększenia parametrów wytrzymałościowych tynku. Służy także jako zaprawa do zatapiania siatki podtynkowej. Tynki BAUWER cechują się dużą porowatością i nie są odporne na ścieranie, dla tego muszą być pokryte twardym materiałem odpornym na ścieranie. Zalecamy do wykorzystania w tym celu zaprawy BAUWER Szpachla. Cechuje się ona wysokimi parametrami mechanicznymi (klasa CS IV), jest materiałem paroprzepuszczalnym oraz termoizolacyjnym.

Szczegółowe parametry zaprawy BAUWER Szpachla

 
7. Gładź
  W przypadku gdy są stawiane duże wymagania dot. gładkości ściany można pokryć nasz tynk gładzią. Przy wykorzystaniu gładzi gipsowej należy wykorzystać grunt głebokopenetrujący w celu uniknięcia reakcji chemicznej pomiędzy gipsem a cementem. Wykorzystanie gładzi nie jest zalecany, gdyż może ona zmniejszyć przenikanie pary wodnej przez ścianę.
 
8. Warstwa dekoracyjna
  Nasz system może być wykończony wszelkiego rodzaju farbami, tapetami i t.d. Stosowanie tej warstwy nie jest obowiązkowe. Przy wyborze materiałów dekoracyjnych należy zwrócić uwagę na ich zdolność do przenikania pary wodnej.
       

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.