Kontakt:
+48 17 850 82 71
ZALETY SYSTEMU

Nasze wyroby posiadają wiele zalet, które wyróżniają nas na rynku materiałów do budowy i remontu domów. Przedstawiamy Państwu najważniejsze.
 
Dalej
ZASTOSOWANIE

Wysoka jakość oraz liczne zalety naszych wyrobów pozwalają na wykorzystanie naszych wyrobów do różnych celów podczas budowy lub remontu budynku. Przedstawiamy najbardziej popularne.
 
Далі

Docieplanie kuchni łazienki

 

OCIEPLANIE POMIESZCZEŃ O PODWYŻSZONEJ TEMPERATURZE UŻYTKOWANIA

 

W domu są pokoje, gdzie temperatura użytkowa jest większa niż w pozostałych (np. łazienka, kuchnia). Większa różnica temperatur pomiędzy takim pomieszczeniem a środowiskiem zewnętrznym w sezonie grzewczym prowadzi do tego, że przez ściany w takich pokojach ucieka więcej ciepła niż w pozostałych, a przecież grubość izolacji jest wszędzie jednakowa.

W łazience i kuchni dodatkowo mamy do czynienia ze zwiększoną wilgotnością, co w połączeniu z wyższą temperaturą prowadzi do znacznego zwiększenia temperatury punktu rosy, co oznacza, że wzrasta zagrożenie skraplania kondensatu na ścianach. To z kolei prowadzi do zawilgocenia muru i zmniejszenia jego parametrów izolacyjnych a także pojawienia się pleśni i grzybów.

Żeby uniknąć takiej sytuacji zaleca się otynkowanie takich pomieszczeń tynkiem termoizolacyjnym. To zmniejszy straty ciepła oraz zwiększy temperaturę ścian na tyle, że nie będzie dochodzić do zjawiska skraplania się wody na ścianach.       

       
PRZYKŁADOWY UKŁAD WARSTW
       
   

1. Ściana

2. Grunt głebokopenetrujący

3. Obrzutka cementowa BAUWER

4. Tynk termoizolacyjny BAUWER

5. Siatka zbrojąca

6. Szpachla BAUWER

7. Gładź

8. Warstwa wykończeniowa

 
OPIS WARSTW
 
1. Ściana
  Tynki BAUWER mogą być nakładane na wszytkie rodzaje ścian w tym też drewniane.
 
2. Grunt głębokopenetrujący
  Grunt głębokopenetrujący służy w tym przypadku w celu zmniejszenia wchłaniania przez ścianę wody z zaprawy. Woda jest potrzebna dla wiązania i dojrzewania cementu, który jest spoiwem w naszych tynkach. W tym przypadku zamiast nakładania gruntu można namoczyć ścianę wodą.
 
3. Obrzutka cementowa BAUWER
  Obrzutka cementowa jest przygotowywana z piasku i cementu. Zadaniem obrzutki jest zwiększenie przyczepności tynku do ściany. Wykorzystanie obrzutki jest obowiązkowe.
 
4. Tynk termoizolacyjny BAUWER
 

Tynk termoizolacyjny (ciepłochronny) służy jako warstwa ocieplająca. W zależności od celów do jakich musi być wykorzystana może to być tynk BAUWER Light (o lepszych parametrach izolacyjnych) lub BAUWER Standard (o lepszych parametrach wytrzymałościowych). Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Light

Szczegółowe parametry tynku BAUWER Standard

 
5. Siatka zbrojąca
  Zalecamy wykorzystanie siatki zbrojącej (podtynkowej) dla zwiększenia wytrzymałości tynku na uszkodzenia mechaniczne. Stosować siatkę odporną na działanie alkaliów i wymiarze oczek 6x6 mm lub 8x8 mm.
 
6. Szpachla BAUWER
 

Zaprawa szpachlowa BAUWER służy do zwiększenia parametrów wytrzymałościowych tynku. Służy także jako zaprawa do zatapiania siatki podtynkowej. Tynki BAUWER cechują się dużą porowatością i nie są odporne na ścieranie, dla tego muszą być pokryte twardym materiałem odpornym na ścieranie. Zalecamy do wykorzystania w tym celu zaprawy BAUWER Szpachla. Cechuje się ona wysokimi parametrami mechanicznymi (klasa CS IV), jest materiałem paroprzepuszczalnym oraz termoizolacyjnym.

Szczegółowe parametry zaprawy BAUWER Szpachla

 
7. Gładź
  W przypadku gdy są stawiane duże wymagania dot. gładkości ściany można pokryć nasz tynk gładzią. Przy wykorzystaniu gładzi gipsowej należy wykorzystać grunt głebokopenetrujący w celu uniknięcia reakcji chemicznej pomiędzy gipsem a cementem. Wykorzystanie gładzi nie jest obowiązkowe.
 
8. Warstwa dekoracyjna
  Nasz system może być wykończony wszelkiego rodzaju farbami, tapetami, płytkami i t.d. W przypadku wykorzystania tynku w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności należy wykonać hydroizolację pod płytkami.
       

       
SZCZEGÓŁY TECHNICZNE
       
 
       
       
       
       

UWAGA ! Poszukujemy wykonawców i dystrybutorów na terenie całego kraju.